علیرضا دباغ عبداللهی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی در راستای توسعه صنایع دستی در اردبیل اظهار داشت: تأسیس و راه‌اندازی نخستین خانه صنایع دستی استان در شهر عنبران که مهد بافت و تولید گلیم و مسند عنبران بوده از برنامه‌های هدفگذاری شده برای سال ۹۴ در حوزه معاونت صنایع دستی اردبیل است.

وی تصریح کرد: معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اردبیل علاوه بر صدور مجوزهای سه گانه صنایع دستی ، مشارکت در نمایشگاه‌های داخلی و برگزاری دوره‌های آموزش پیشرفته و تکمیلی قصد دارد هفتمین نمایشگاه سراسری بازرگانی صنایع دستی اردبیل را از ۱۹ تا ۲۳ مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اردبیل برگزار کند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: امسال معاونت صنایع دستی تلاش می‌کند تا نصب نماد و المان شهری مرتبط با صنایع دستی در اردبیل را نیز محقق کند.

عبداللهی گفت: حضور پررنگ در نمایشگاه‌های خارجی، تولید لوح فشرده آموزشی در رشته‌های ملیله نقره و تراش روی شیشه، تولید فیلم مستند از آخرین بازمانده کلاهدوزان سنتی در اردبیل، تلاش برای بازاریابی و بازارسازی در حوزه صنایع دستی و برگزاری جشنواره‌های فروش صنایع دستی در سطح استان را نیز می‌توان از جمله فعالیت‌های معاونت صنایع دستی عنوان کرد.

اسباب کشی و باربری اردبیل