به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری ، مرتضی مقدم درحاشیه بازدید از ساماندهی محل دفن زباله گفت: بحث تفکیک از مبدا، موضوعی است که ارزش بهداشتی، اقتصادی و زیست محیطی دارد و شهرداری توان و تلاش خود را برای تقویت این موضوع به کار خواهد بست.

شهردار نمین افزود:  انباشت زباله ها موجب ایجاد خطرات زیست محیطی برای ساکنان شهرها می شود از این رو اگر از زباله در مدیریت پسماند استفاده بهینه نشود امری تهدید کننده برای سلامت شهروندان است.

مقدم  درادامه با اشاره به اینکه مدیریت پسماند شهری نیازمند ارتقاء سطح فرهنگ عمومی و مشارکت همه شهروندان است خاطر نشان کرد:  امروزه نقش شهروندان در تفکیک زباله ها را نمی توان نادیده گرفت،  لذا فرهنگ سازی برای تفکیک زباله های خشک از تر، کمک به سلامت محیط زیست و در نهایت تضمین سلامت شهروندان است.

وی با اشاره به تلاش مجموعه شهرداری برای فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا، عنوان کرد: چنانچه شهروندان از منازل خود زباله‌ها را تفکیک و مواد قابل بازیافت از جمله شیشه، پلاستیک و مقوا و روزنامه را جدا کنند بسیاری از چالش‌های به وجود آمده مرتفع خواهد شد بنابراین شهروندان خود ضمن تفکیک زباله‌ها در مبدا به این روند بهداشتی و اجتماعی کمک کنند.

مرتضی مقدم در خصوص احداث کارخانه تفکیک زباله گفت: با توجه به اهمیت موضوع  ، طی ماههای  اخیر به جدیت پیگیر احداث این کارخانه هستیم  و مکان احداث این کارخانه نیز در نظر گرفته ایم که امیدواریم با اتمام کارهای کارشناسی و مشارکت بخش خصوصی در آینده نزدیک شاهد احداث این مجموعه باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه اجرای این طرح درآمد زایی و اشتغالزایی مناسبی ، خواهد داشت افزود: حفاظت محیط زیست و سلامت شهروندان ، ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و اشتغالزایی مستقیم برای ۲۰ نفر از جمله  اهداف احداث این کارخانه می باشد.