هدایت وثیق بعد از ظهر امروز در نشست با سرپرست فرمانداری شهرستان نمین اظهار داشت: تاکنون برای اجرای پروژه آبرسانی نمین به عنبران ۱۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که با صرف اعتبارات تخصیص یافته این پروژه در حال حاضر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با اشاره به اجرای ۶٫۵ کیلومتر خط انتقال در این پروژه بیان کرد: برای این پروژه ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده بود که تاکنون تامین نشده و تخصیص نیافته و به همین دلیل نتوانسته مراحل اجرایی و عملیاتی خود را پشت سر گذاشته و راه‌اندازی شود.

وثیق افزود: در سفری که در سال گذشته نوبخت، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به اردبیل انجام داده بود برای پروژه آبرسانی نمین به شهر عنبران و سد عنبران از اختصاص ۱۳۵ میلیارد ریال خبر داده بود که تاکنون تخصیص نیافته و نتوانسته‌ایم در این حوزه اقدامی شایسته را شاهد باشیم.

در این جلسه سرپرست فرمانداری شهرستان نمین نیز گفت: متاسفانه در حوزه آبرسانی به شهر عنبران وعده‌های داده شده و توسط مسئولان و دست‌اندرکاران امر عملی نشده و مشکلات در این حوزه باقی مانده که این امر سبب نارضایتی مردم منطقه شده است. بخشعلی لطیفی با تاکید بر ضرورت تامین آب آشامیدنی روستاها تصریح کرد: این امر یکی از مهمترین مسائلی بوده که باید مورد توجه مسئولان امر باشد چرا که آب یکی از نیازهای اولیه انسان بوده و باید در این زمینه مسئولان اهتمام جدی داشته باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان نمین با اشاره به وعده مسئولان در مورد بهره‌برداری از پروژه آبرسانی نمین به عنبران همزمان با سوم خردادماه امسال اظهار کرد: این وعده‌های مسئولان در حالی بوده که هیچ اقدامی در این حوزه انجام نشده و باید بیش از گذشته اهتمام شود.